blog-photo3

כאבי צוואר

על כאבי צוואר ותפקוד סנסורי – מוטורי 

המדענים יודעים שהמוח שלך משתמש במידע חושי מהשרירים והמפרקים שמסביב לעמוד השדרה שלך בכדי לעזור לשלוט באיזון וביציבה שלך וכדי לוודא שאתה זז כראוי.

 

כאשר המוח שלך לוקח מידע חושי ומשתמש בו לעזור ולהנחות תנועה ולשלוט בשרירים, אנו קוראים לזה תפקוד סנסורי-מוטורי.

מחקר ספציפי אחד בחן האם כאבי צוואר פוגעים בתפקוד סנסורי-מוטורי תקין בקרב אנשים מבוגרים. במחקר זה המדענים בצעו בדיקות רבות הבודקות תפקוד סנסורי- מוטורי, כמו למשל כמה טוב המבוגרים שלטו בתזוזת העיניים, או כמה טוב האיזון שלהם והם לקחו בחשבון את גיל הנבדק ותנאים פיזיים נוספים שיתכן והנבדק סובל מהם.

החוקרים גילו שאנשים מבוגרים עם כאבי צוואר היו גרועים יותר בביצועים מאשר אלו ללא כאבי צוואר במרבית הבדיקות שבוצעו.

לדוגמה, האנשים שסבלו מכאבי צוואר לא יכלו לשלוט בעיניים שלהם באותה מידה או שהאיזון שלהם לא היה טוב כמו של המבוגרים שלא סבלו מכאבים.

החוקרים חשבו שהאנשים שסבלו מכאבי צוואר סובלים גם מתקשורת לקויה בין המוח לבין הצוואר שלהם כלומר שאינם טובים באותה מידה בשליטה על האיזון שלהם וסוגים אחרים של תפקוד סנסורי-מוטורי.

זכור שהמוח שלך משתמש במידע חושי מהשרירים והמפרקים שמסביב לעמוד השדרה שלך כדי לעזור בבקרה והשליטה על האיזון והיציבה שלך וכדי לוודא שאתה נע כראוי. לכן, אם המידע מעמוד השדרה שלך אינו טוב מאוד המוח שלך יתקשה לשלוט במה שקורה בגופך. החוקרים שביצעו את המחקר בעצם אמרו שהמידע הלקוי מהצוואר בקרב אנשים מבוגרים שסבלו מכאבי צוואר הפריע למוח שלהם להבין נכון מידע חושי אחר.

בהתאם לכך, בעיה זו השפיעה על האיזון שלהם ובכך הגבירה את הסיכון שלהם ליפול.

קבוצת מחקר במרכז למחקר כירופרקטי במכללת ניוזילנד לכירופרקטיקה מסכימה עם מדענים אלו מכיוון שהמחקרים שלהם במשך שנים רבות מצביעים על כך שטיפול כירופרקטי משפר את הדיוק של התקשורת בין עמוד השדרה לבין המוח דבר שמקל על המוח להבין בדיוק מה קורה בתוך ומסביב לגוף.

 

בנוסף, תפקוד לקוי של עמוד השדרה לא צריך להיות חמור עד כדי כך עדה שאתה בתחושת כאב בשביל שתהיה הפרעה לתפקוד התקין של המוח ולכן התאמות עדינות של עמוד השדרה יכולות לשפר את היכולות של המוח שלך לדעת בדיוק מה קורה.

 

מדענים אלו אפילו הראו שטיפול כירופרקטי במבוגרים משפר צורות ספציפיות של תפקוד סנסורי-מוטורי שרלוונטיות מאוד למניעת נפילות לדוגמה, הם הראו שטיפול כירופרקטי במבוגרים משפר את רמת הדיוק בה המוח שלך יודע היכן מפרק הקרסול נמצא, אפילו בעיניים עצומות.

 

הם גם מצאו כי מבוגרים יכלו לבצע צעד במהירות גבוהה באופן משמעותי אחרי תקופה של טיפול כירופרקטי. 

הם הראו גם שמוחות המבוגרים השתפרו משמעותית בעיבוד מידע מהעיניים והאוזניים באותו הזמן אחרי תקופה של קבלת טיפול כירופרקטי.

 

 אז למרות שטיפול כירופרקטי עוזר לאנשים עם כאבי צוואר יש לו הרבה יותר מה להציע, אפילו אם אין לך כאב צוואר. הטיפול הכירופרקטי כולו עוסק בשיפור התקשורת בין המוח לבין הגוף שלך כך שתוכל לתפקד במיטבך.

אז בין אם אתה סובל מכאבי צוואר, או מכיר קרובים שסובלים ממנו, או שאתה פשוט רוצה כיוונון של התקשורת בין המוח לגוף שלך, פגוש את כירופרקט המשפחה שלך על מנת לכוונן את עמוד השדרה שלך כך שיתאפשר לך לתפקד במיטבך.

 

טיפול כירופרקטי יכול להיות חשוב מאוד בלעזור לך גם לזוז. ההתמקדות של טיפול כירופרקטי היא לשפר את התנועה ואת התפקוד של עמוד השדרה שלך. דבר זה כה חשוב מאחר ותנועה תקנית של עמוד השדרה עוזרת למוח לדעת באופן מדויק יותר מה קורה לא רק בעמוד השדרה אלא בכל מקום בגוף.

טיפול כירופרקטי כבר ידוע היטב בספרות המחקרית כעוזר לאנשים הסובלים מכאבי גב, כאבי צוואר וכאבי ראש. ככל הנראה זהו המצב מאחר שטיפול כירופרקטי עוזר למוח לדעת באופן מדויק יותר מה קורה בעמוד השדרה ובגוף ועשוי לכן לעזור למוח לכבות את תחושות הכאב כאשר אינן נחוצות עוד.

 

לסיכום:  אם אתה סובל מכאב כרוני, עשה כמיטב יכולתך להישאר חיובי, לנוע לעיתים תכופות. לאכול היטב, לישון היטב ולך להיפגש עם כירופרקט המשפחה שלך על מנת שיעזור לך לאמן מחדש את המוח מחוץ לכאב.

 

המידע המונגש כאן על ידי חברת גיבוי יומי בע"מ, יצרנית מוצר הנוחות Respine4u שפותח לשימוש ביתי על פי תפיסת הכירופרקטיקה הכללית [ההוליסטית], מסופק למטרות חינוך, בידור, העשרה ומיועד לשיתוף ידע ומידע בלבד.

 

מידע זה אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ו/או טיפול מכל סוג.  חברת גיבוי יומי בע"מ אינה לוקחת שום אחריות על השימוש או אי השימוש במידע זה.

 

המידע אמנם מבוסס על הסרטונים של הוביק מחקר בע"מ (Haavik Research Limited) ומיועד לעודד אותך למודעות לבריאות בכלל ובפרט אך בכל הנוגע לבריאות גופך יש להתבסס על מאפייני אורח החיים שלך, הלמידה העצמית והמחקר שלך ובשיתוף שלך עם אנשי מקצוע מומחים בתחום הבריאות.

 

מאמר זה מבוסס על מידע מחקרי מ- Haavik Research Limited

אהבת? שתף את הפוסט!

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

תנאי השימוש

פטור/הגבלת אחריות:

ה־Respine4u הינו מוצר נוחות ואינו מוצר רפואי ואינו מיועד לטיפול רפואי ועל כן, אם וככל והנך סובל מבעיה רפואית כלשהי, הרי שהנך נדרש להתייעץ עם הרופא המטפל טרם השימוש במוצר.

מובהר בזאת כי החברה לא תהיה אחראית ולא תכסה עלות כל נזק ישיר או עקיף שנגרמו/ייגרמו למשתמש עקב השימוש ב־Respine4u. נציגי החברה אינם מעניקים כל ייעוץ רפואי בנוגע לשימוש במוצר ועל כן אם וככל שהמשתמש זקוק לאישור רפואי לשימוש במוצר, הרי שקבלת אישור זה תהא באחריותו הבלעדית. לתשומת לב המשתמש, השימוש במזרן עלול לגרום לעיתים לתחושת אי נעימות ו/או בחילה ו/או הרגשת סחרחורת קלה.